Liderlik
Akademik Mükemmellik
Kitlesel Başarı
Bilim Kurulu
Yabancı Diller
Uluslararası İlişkiler
Özel Ege Lisesi Yarışmaları
Çok Yönlülük
Mezunlar
Kültür ve Sanat
Sportif Başarılar
Toplum Hizmetleri
İnsan Kaynağı
Eğitimcilerin Eğitimi
Yerleşke
Fiziksel Donanım
Kütüphane
25. Yıl Ormanı
 
Anasayfa

Özel Ege’de Voleybol Şenliği

 

Özel Ege Lisesi kuruluşunun 25. yılını düzenlediği çeşitli sportif etkinliklerle kutlamaya devam ediyor. Bu kapsamda düzenlenen “Mini Voleybol Şenliği” İzmir’de voleybol heyecanı yarattı. Özel Ege, eğitim öğretime yönelik pek çok projenin hayata geçirildiği kutlama programında okulların takımlarını bir araya getirerek başarılı bir organizasyona ev sahipliği yaptı. İki gün süren şenliğe Bursa Özel Emine Örnek Koleji, Bodrum Cumhuriyet Ortaokulu, Özel Çakabey Okulları, Özel Gelişim Koleji, Özel Ekin Koleji, Özel Işıkkent Eğitim Kampüsü, Özel Fatih Koleji ve Özel Ege Lisesi Voleybol takımları katıldı.

Takımların centilmenlik ve sportmenlik duygularını öne çıkaran, heyecanlı maçlara sahne olan voleybol şenliğinde bir derecelendirme yapılmadı. Özel Ege Lisesi tarafından katılımcı tüm okullara plaket ve tüm öğrencilere madalya verildi. Sporun ve sporcunun gelişmesinin hedeflendiği etkinliğin kapanış töreninde Özel Ege Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Erkin Öztürk bir konuşma yaptı. Katılımcı okullara, öğretmenlerine ve sporcularına teşekkür eden Öztürk, “Çeyrek asırlık bir eğitim kurumu olarak amacımız sporun gelişmesine katkı sağlamaktı. Başarılı bir organizasyonla bu amaca hizmet etmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Çocuklarımızın gelecekte hangi mesleğin mensubu olursa olsun, centilmenlik ve sportmenlik ruhunu yaşamları boyunca taşımalarını diliyorum. Dünyanın sayılı üniversitelerine baktığımızda; öğrenci kabulünde sadece bir önceki eğitim dönemindeki başarıya bakmadığını sportif bir dalda, derece almış, eğitim sürecinde çalışmış ve sosyal faaliyetlerde bulunmuş öğrencileri tercih ettiğini görüyoruz. Okullar spor yaparak sosyal zekâsı gelişmiş, sorumluluk almış, sağlıklı, donanımlı bireylerin, kendilerini uzun yıllar, başarıyla temsil edeceğini düşünmektedir.” dedi.

Çeşitli okulların katılımıyla kasım ayında 25. Yıl Spor Etkinlikleri kapsamında basketbol, yüzme ve masa tenisi branşlarında turnuva ve müsabakalara devam edilecektir.

 

 
© 2011 Özel Ege Lisesi. Tüm hakları saklıdır. Adres : 119/1 Sokak No:3 35050 Bornova - İzmir / TÜRKİYE
Telefon : +90 232 375 28 28 (pbx)
Faks : +90 232 375 14 44
E-posta : info@egelisesi.k12.tr